Návrat do minulosti ( 1 )

1. července 2011 v 18:10 |  FF :)
Seděl tak, jak byl zvyklý.. opřený o ´pofiderní stůl nebo to, co ho připomínalo.. V ruce cigaretu, vlasy rozpuštěné, padající mu kolem ramen, spíš do světla.. světle hnědé, na špatném světle špinavě blonďaté.. nepřemýšlel, nerozjímal.. prostě seděl, před sebou tác s vypitejma panákama a popel padající na zem.. " Ehm, promiň .. já bych jen ráda prošla víš " Ozvalo se za nim a v mladíkovi jako by ho nožem bodli cuklo. Jo, jen běž .. Nenamáhal se ani zvednout hlavu aby dívce pohlédl do tváře.. jeho tělo nezdobilo nic moc, pouze černé odění, červená košile a pár šperků. Pouze se posunul aby dívka mohla vyjít ven. " Díky, mockrát.. " ozvalo se za nim opovrživě. Tón jejího hlasu jej probral, ale než se stihl opstavit na vlastní nohy, dívka byla pryč..
"Idiot" zasyčela dívka skoro až šeptem,jen tak sama pro sebe.Co si o sobě myslel?nějakej opilej blbec co si přijde hrozně neodoletelnej?Takový vážně miluju.Rozčílením lehce zrudla,posadila se na chladné žulové schody před jakýmsi domem ke kterému se dostala ani nevěděla jak.Do očí jí padl pramínek jasně zrzavých vlasů který vyklouknul z ledabyle upraveného copu.
Po dlouhé době vytáhla krabičku cigaret, rozklepanou rukou vytáhla zapalovač a lehce si ji vložila mezi rty. Zrzavé vlasy mizející pod nánosem černé vrstvy na vlasech velice snadno mizely a nebejt jejich pronikavě smaragdových očí, ani by ve tmě nebyla poznat. Něco ji táhlo zpět .. tam, od kud utekla.. Ale ne pro to, že by chtěla ale pro to, že ji bylo líto toho kluka.. neznámého kluka, kterého v životě neviděla ale něco na něm bylo jiné.. Pomalu vstala, ušla stejnou trasu zpět, cestou vykouřila ještě pár cigaret a když poslední típla o kus stěny od baráku, byla opět před vchodem.. před tím vchodem, který tak nenáviděla.. Před místem, kde zažila tolik věcí a přísahala, že už se tam nikdy nevrátí.. A přecijen se vrátila.. po 3 letech .. pomalu posunula mříž která byla u vchodových dveří a řetěz, jenž byl místo zámku s lehkým pohybem servala pryč..
Vrata se s těžkým vrznutím otevřely. Zmístnosti se valil pach starého zatuchlého cigaretového kouře,piva a kořalky.Nenáviděla to tam.Na dvoře se zastavila a zamžhourala do tmy,zda ho někde nezahlédne.Byl tam...Seděl na kraji dvora opřený o ten starý,rozežraný stůl a kouřil další cigaretu.Nerozhodně přešlápla ale pak se k němu přece jen vydala.
" Jak ti říkaj? " .. Hej! tak slyšíš? jak Ti říkaj? .. a co tu proboha vůbec děláš? .. Trochu se zděsila při pohledu na něho. " Říkej mi ... co já vim.. jak chceš .. nemam jméno .. " Dívka se zarazila.. " Ok .. tak fajn .. budu Ti říkat třeba Zir.. Ale teď už mi konečně řekni, co děláš tady.. naléhala víc a víc. " Sedim a kouřim? " Podíval se na ni a věnoval ji jeden ze svých úsměvů. To ještě ovšem nevěděla, že úsměv je u něho skoro cizí slovo, kterého se bojí. Pojď, tady nemůžem zůstat, pobídla ho a zvedala ze země. " Kde bydlíš? kam chceš zavést? ".. " Nikde, otec mi vyhodil .. " Jeho odpověď ji zabolela. Nemohla ho nechat venku samotného.. A už vůbec ne v tom stavu, v jakém byl.. Byl pomlácený, špinavý, pocuchaný .. přez krev v obličeji mu skoro nebylo vidět do tváře a smrděl jako lihovar osobně. " Ok, tak půjdeš ke mne.. a bez odmluv.. to myslim vážně.. " .. Chlapec ji ani nepoděkoval a bez nejmenší námitky se potácel za ni.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christina Massacre Christina Massacre | Web | 16. srpna 2011 v 18:57 | Reagovat

Tenhle blog by měl určitě pokračovat. Strašně ráda čtu tyhle povídky. Líbí se mi a jak jsem tak četla ty předchozí. Chtělo by to prostě více povídek o Yuovi. Tohle je snad jediný blog, který se ještě CB zabývá. Co se teda týče povídek.

2 Štěpan Štěpan | E-mail | Web | 19. června 2012 v 15:35 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama