close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Včerejšek ( 2 )

19. dubna 2011 v 14:37 |  FF :)

Příliš hlasitá hudba, pár panáků Fernetu navíc a bezohledná těla lidí tančících v extázi na jeden z aktuálních diskotékových hitů musí zákonitě zapřičínit nevolnost. Když už se stav zdá nesnesitelný, Kiro se zastaví a pokusí se do plic nasát trochu vzduchu. Těžký úkol. Není tu hnutí. Lidi do sebe narážejí jako pomatení. Není nad poklidně strávený páteční večer po boku své drahé polovičky, ušklíbne se pro sebe. Měl Rickyho návrh odmítnout už včera, když o tomhle klubu padla první zmínka. Mohli zůstat v pohodlí domova, pustit si film, otevřít si víno… Vidina krásného večera se mu rozplyne před očima. Kiro si hlasitě povzdychne. Místo toho se snaží za každou cenu bavit - jenže společnost mu dělá kromě Rickyho také nesnesitelná bolest hlavy, únava z nevyspání a dav přiopilých lidí zabíjející páteční nudu v tomhle zkurveným klubu! Líp už to dopadnout ani nemohlo, pomyslí si hořce.

"Co je?" šťouchne do něho Ricky.
"Není mi dobře," zašklebí se Kiro a prosebně ukáže směrem k baru.
"Vždyť jsme teď přišli!" zavrtí Ricky odmítavě hlavou.
"Jdu si na chvíli sednout, bolí mě hlava," pokračuje Kiro.
"Co říkáš? Neslyším tě!" rozhodí jeho přítel ruce. Kiro zatne zuby a beze slova se k němu otočí zády. Pokud bude chtít, může ho následovat. Proklestit si cestičku k jediné volné barové židličce se zdá být nad lidské síly. Ale povede se. S úlevou dosedne a ohlédne se. Rickyho nikde nevidí. Asi nemohl za žádnou cenu opustit střed parketu. Čím dál tím lepší.

"Co si dáte?" zařve na něho vzápětí zmalovaná barmanka.
"Nic,.. nic nechci, děkuju," odmítne.
"V tom případě uvolněte místo druhým," Kiro se na ni nechápavě podívá. Tohle je snad noční můra! Beze slova se zvedne a zamíří k východu. Je mu upřímně jedno, jestli ho bude Ricky hledat. Stejně je to všechno jenom jeho vina!

S prvním závanem chladného vzduchu se mu nepatrně uleví. Jako by smysly postupně otupovaly. Volným krokem zamíří k domovu. Třeba to Rickyho za chvíli omrzí, zadoufá. S každým dalším metrem o poznání vystřízliví. Zastaví se. Měl by se vrátit. Najít Rickyho a odvést ho domů.

Ne, neměl se vracet, hlavou mu prolétne příliš bolestivá vzpomínka. Pokusí se otočit na bok a vypnout. Nevzpomínat, teď už je stejně všechno jedno. Stalo se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronie♥ Ronie♥ | Web | 19. dubna 2011 v 14:49 | Reagovat

krasny blog:) miluju cb:(♥

2 purple-white purple-white | Web | 3. srpna 2011 v 11:38 | Reagovat

Krásnej blog a powídka taky. Další díl! x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama