close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Včerejšek ( 1 ) -> Linut

7. dubna 2011 v 23:39 |  FF :)

1. část

Jarní vánek vnikl do pokoje a ovanul zafáčovanou tvář zborcenou potem. Dveře tiše vrzly a klapot značkových bot s každým dalším krokem odezníval do prázdna dlouhé nemocniční chodby. Pomalu přicházel k sobě. V ústech měl odporně vyschlo. Namáhavě polkl. Naučeným pohybem si pomocí jazyku navlhčil rozpraskané rty a zároveň zatoužil po sklenici vychlazené limonády. Opět naprázdno polkl. Nemohl se na nic rozpomenout. Pokusil se rozlepit oči, nešlo to. Začínal panikařit. Co to má, sakra, všechno znamenat? Cítil se rozbitý na kusy. Podvědomě tušil, že se tu ocitl po událostech včerejšího večera, jenže.. Jenže včera byl příliš opilý na to, aby si dneska mohl z fleku vybavit příčinu jeho přítomnosti v jednom z nemocničních pokojů.

Ztěžka vydechl a kousl se do rtu, aby potlačil bolestné syknutí. Jen jeho tvář se pod několika obvazy zkřivila do útrpné grimasy. Pochopil, že pohnout se nebyl zrovna nejlepší nápad.

Pokusil se zvednout levou ruku. Vážila nejmíň metrák. Když si dlaní přejel po obličeji, nahmatal spletenec obvazů. Trochu nešikovně se jej pokusil sundat, leč marně. V ruce mu zacukalo a ze žíly vyskočila hadička. V ten samý okamžik se přístroj u jeho postele varovně rozpípal.

"Probral se," zaslechl naléhavý ženský hlas.
"Konečně," broukl jí zcela lhostejným tónem na odpověď druhý.

Než se Kiro stačil na cokoliv zeptat, ucítil na svém obličeji jemný dotek ženských rukou a posléze ucítil svěží parfém. Šetrně mu poodhalila obvazy z čela a očí. S vypětím všech sil rozlepil víčka. Místnost se po chvíli z počáteční slitiny začínala proměňovat v konkrétní věci.
Pohled mu téměř okamžitě padl na noční stolek. Byl tu.

xxx

Linut
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama