Oficiální rozhovor pro Francii + překlad

6. dubna 2008 v 13:07 | Kitty a Peth |  Official
Tak předem se omlouvám, za chyby v překladu a tak, Ta jejich angličtina je sice dobrá, ale já jako chluchota, jim teda moc neorozumim takže jsem to nějak splácala s těma francouzskejma titulkama xD Ale aspoň něco, ne? :) Bylo to náročný tak bych byla ráda, kdybyste byli ohleduplní a kopírovali na blog překlad se zdrojem ;) (http://cinema-bizarre-liebe.blog.cz/) THX, Kitty <3


Jak jste se potkali?
Kiro: "Potkali jsme se v roce 2005 na manga srazu a japonské hudby v Německu. My tři (ukazuje na sebe na Yua a na Strifyho) jsem se potkali (něco v tom smyslu jako dřív). Hudba pro nás byla jako obyčejný koníček a potom jsme se rozhodli založit skupinu. Ostatní (kouká na Luminora a Shina) jsme "potkali" na internetu. Napsali jsme jim a oni pozitivně přijali naši nabídku."
Jaký je váš hudební vliv?
Strify: "Máme mnoho hudebních vlivů. Každý z nás to považuje za vlastní gusto. Je to něco jako pop a rock…Muzika z 80. let a new wave byly stejně důležité. Můj otec byl velkým fanouškem Depeche Method a já ho následoval…."
Luminor: "Já jsem velmi neslučitelný v mých muzikálních preferencí, ale mám rád hodně universes dark (to nwm co je xD ), plných emocí. To je určitě to, co odpovídá a reprezentuje mě….To je také v tomto hudebním stylu, neboť můj hlas má větší rozsah…."
Yu: "Co se týče mě, poslouchám mnoho japonských skupin..jako jsou například The Gazette."
Co je Visual Kei? Jeké jsou nároky v této činnosti?
Yu: "Visual Kei, pro mě, že vše závisí na looku. Nakupovací mánie, jsou zřejmě dobře zaručený s japonskou hudbou. Je to také trend zvát lidi, pozoruhodné mladé jedince, kteří žíjí jen pro stejný cíl."
Strify: "Tato kultura se zrodila v 80. letech v Japonsku. Byla vytvořena z nesnází daní, Japonským zastupitelstvem. Někdy velmi přísný.. (tady to nepobírám teda xD) V Evropě je to jako metoda života."
>>Est ce que faire se place dans la société et s'affirmer en tant qu'individu est un des messages de l'album? > tady u tý otázky a odpovědí se omluvuju, ale to nepoberu xD Ten Lumi toho taky nakecá, moudrá sova twe xD
Zdalipak je to všechno autobiografický?
Strify: "Ano, Jsou tady různá místa, kde každý z nás žije. Zřejmě jsem se nemohl narodit jako že s make-upem. To bylo opravdový vývoj. Jako první, mě můj otec nutil, týral, ale to se mu nepodařilo se mu to. Dál jsem se stýkal se svými kamarády. Lidé ve školy se mě ptali, proč…. Sám se považuji za normálního jak nejvíce můžu, ale trvalo to dlouho a bylo to velmi těžké."
Luminor: "Pro mě to bylo velmi těžké. Byl jsem v dětství nešťastný. Hodně jsem platil za mou osobnost než jsem docílil toho, co je dnes. Nebudu dělat nic proto, abych se vrátil do starých kolejí."
Strify: "já jsem takový, jaký jsem. …(bla bla xD )
Jaké jsou další náměty na důležité zprávy o albu?
Luminor: Jeden z důležitých bodů z alba je zřejmě láska a další zkušenosti………(dál už to zas nepobírám sry)
S kým pracujete na svém albu?
Strify: "Mnoho cestujeme s naším týmem. Pracujeme s Remee, který pracuje pro mnoho umělců. Byli jsme ve Stockholmu, kde jsme pracovali s Andresem Wollbeckem, producentem Army Of Coil v 80. letech. Také pracuje s Tajou a s Kirem, kteří jsou jeho velkými fanoušky. Pracujeme s mnoho odlišnými lidmi, abychom udělali album a byli na něj pyšní."
Můžete osobně napsat a přinést klíč, který se týká alba?
Luminor: "Mnoho našich titulů bylo napsáno, musí opustit věci, které jsme chtěli říci. Je to autentické a my vždy odmítneme dělat název, když ho sami neznáme. (zabít ho já nwm xD )
Jak definujete váš svět?
Strify: "Album je pro nás velmi krásné. Krásné a ekcentrické. Jak Luminor říkal, žijeme bez kompromisu a chceme skvělé album. Věřím, že to dokážeme a budeme na něj pyšní.
_____________________________________________________________________
Originál:
comment vous etes vous rencontrés?
Kiro: nous nous sommes rencontré en 2005 lors d'une convention en Allemange sur les mangas et la musique japonaise. Nous trois, nous nous sommes rencontrés la bas. Nous avions la musique comme passion commune et avons décidé de fonder un groupe. Les autres gars, nous les avons rencontré via internet. Nous leur avons écrit et ils ont repondu positivement â notre invitation.

Quelles sont vos influences musicales?
Strify: Nous avons de nombreuses influences musicales. chacuh d'entre nonus détient ses propres gouts. Nous avons été influences par la pop ainsi que le rock. La musique des anées 80 et la new wave ont également été importantes. Mon Pere était un grand fan de Depeche Mode et j'ai suivi.
Luminor: Je suis tré contradictoire dans mes préférences musicales mais j'aime beaucoup les univers dark, chargés d'émotion. C'est certainement ce qui me correspond et représente le mieux. C'est aussi sur ce style de musique que ma voix prend le plus d'ampleur.
Yu: En ce qui me concerne j'écoute beaucoup de groupes japonais comme The Gazette.

Qu'est ce que le Visual Kei? Quelles sont les revendications de ce mouvement?
YU: Le Visual Kei, pour moi, c'est avant tout un look, une maniere de s'habiller liée bien évidemment avec la musique japonaise. C'est aussi un mouvement qui invite les gens , notamment les jeunes , a vivre pour eux meme, donc forcément , ça permet de s'exprimer au niveau du look.
Strify: Cette culture est née dans les années 80 au japon. Elle a été créée pour faire face aux difficultés imposées par la société japonaise, parfois trop stricte. En Europe ,c'est plus un mode de vie, pas vraiment comme au japon ou c'est vraiment un moyen de s'échapper du carcan de la société.
Luminor: Est ce que faire se place dans la société et s'affirmer en tant qu'individu est un des messages de l'album? - Kiro: Peu importe ce que les gens disent et ce que tu fais , le principale estd'etre soi meme. Luminor: Le message est de créer sa propre societé et de vivre sa vie comme on l'entend. C'est un sujet fort et difficile a aborder , qui concerne chacun d'entre nous car c'est le monde dans lequel nous évoluons. Chacun doit suivre ce chemin initiatique et aller jusqu'au bout afin de trouver le bonheur. Peu importe ce que les gens disent de vous, le principal est d'etre en harmonie aves soi meme. Il faut lutter pour cela !

Est ce que tout ceci est autobiographique?
Strify: Oui, car c'est une situations que chacun d'entre nous a vécu. Bien évidemment , je ne suis pas né comme ça , avec du maquillage , ça a été un veritable développement. Au début , mon pere essayait de me brimer, a tenté de m'empécher de frequenter certains amis. Les gens a l'école me demandaient pourquoi j'agissais de la sorte. C'est pour cela que nous sommes auto proclamés "Bizarres" , car certains nous trouvaients différents, étranges. Je me considere comme tout a fait normal mais ça été long et difficile d'en arriver a s'assumer.
Luminor: Pour moi ca a été tres difficile et je n'ai pas eu beacoup de chance dans mon enfance. J'ai du payer beacoup de ma personne pour arriver a vivre comme je le fais aujourd'hui. Je ne ferai rien pour revenir en arriere et suis fier d'en etre arrivé la : vivre sans faire de compromis.
Strify: Je suis comme j'ai voulu etre , pas comme les gens ont voulu que je devienne.
Quels sont les autres themes at messages importants de l'album? - Luminor: Un des points importants de l'album est bien évidemment l'amour et toutes les experiences que chacun vit autour de l'amour. Il y a bons comme de mauvais côté. Bien évidemment chacun le vit comme il le souhaite , a sa maniere Il y a aussi d'autres sujets comme le fait de se sentir incompris ou de ne pas voir le monde de la meme maniére que ses proches.

Avec qui avez vous travaillé pour votre album? -
trify: Nous avons beacoup voyagé car une partie de l'équipe avec qui nous avons collaboré vit au Denemark. Nous avons travaillé avec Remee par example qui a realisé une série de hits pour plusieurs artistes. Nous avons été a Stockholms pour travailler avec Anders Wollbeck qui a produit Army Of Lovers dans les anées 80, ce qui correspondait tout a fait a ce que nous voulions. Il Travaille maintenant avec Taja et Kiro est fan. Nous avons travaillé avec plein de personnes différentes afin de faire un album a notre image dont nous serions fiers.
avez vous apporté votre touche personnelle et écrit sur l'album? - Luminor: Tous nos titres ont été écrits a partir des choses que nous avions envie d'exprimer . C'est authentique, et nous avons toujours refusé de faire un titre qui ne nous correspondait pas vraiment. Nous avons beaucoup travaillé pour accoucher de ce travail et mis du temps, donc il était important que nous puissions nous reconnaitre dans cet opus.

Comme définiriez vous votre univers?
Strify: L'album est trés glamour car nous sommes comme cela , glamours et excentriques. Comme Luminor le dit, nous vivons tout sans compromis et voulions un album avec un tres gros son, quelque chose que l'on pourrait transposer sur scene via un énorme show et nous y sommes arrivés je crois.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama